رفتیم و آمدیم

اولش گفته باشم که این آخرین مسافرت من در داخل ایران بود و اصلا حال نداد! فقط کیش رو برم و دیگه تعطیل و باید برم تو نخ سفرهای خارجی!

نزدیک یک میلیون خرج کردیم و ۱۲ روز تو سفر بودیم جز ضد حال کثیفی شلوغی و رفتارهای بسیار وحشتناک چیزی ندیدیم ! البته مشهد فقط حرم رضوی خوب بود اونهم ساعت ۱ تا ۲ صبح وگرنه پارکینگ و ترافیک و رفتار مردم و رانندگی مشهدی ها خیلی بد بود تو حرم هم که ملت خودکوشی میکردن تا دستشون به ضریح برسه و هیچ چیز دیگه مهم نبود انگار امام رضا (ع) همنجا وایساده بود و نقدی حساب میکرد و همه میخواستن دستشون بهش برسه!

ما نزدیک به هفت روز مشهد بودیم یک شب گرگان یک شب بندر گز و یک شب هم بابلسر. جالب بود که سویت کثیف کنار دریا رو که قبل از این ۲۰ -۳۰ تومن هم کسی نمی گرفت الان ۱۴۰ تومن راحت اجاره میکردن! خربزه که چند کیلومتر قبل از بابلسر کیلو ۲۰۰ تومن بود تو بابلسر ۱۴۰۰ تومن بود !

یکی تو این مملکت پیدا نمیشه که بگه آخه به سوییت تو چی اظافه شده که ۱۰۰ هزار تومن گرون کردی؟

نکات جالب این سفر :

گم شدن دمپایی آقا شایان نزدیک گرگان و خریدن یه دمپایی جدید با کلی مکافات!

افتادن دمپایی شایان تو جوب آب که بنده خدا شایان مثل اسب دنبالش می دوید و فریاد می زد بابا دمپاییم ! و دویدن من که خواستم دمپایی رو از جوب بگریم اما تا پام رو کنار جوب گذاشتم چنان شیرجه ای زدم که عین لژ سواران تو جوب غلط زدم و داغون شدم دست و پام حسابی زخمی شد!!

رفت یک سر سرنگ مشکوک تو پای شایان و دردسر بیمارستان رفتن و ... و دیدن برزو ارجمند اخمو اونجا!!

شنای مختلط دست جمعی زنان و مردان در حضور برادران نیروی انتظامی چون دریا طوفانی بود و طرح های سالم سازی تعطیل بودن با وضعیت خنده دار که بعضی ها همه جاشون معلوم بود و زنان چاقی که عشق شنا در میان مردان داشتن!

شیرجه شایان از روی شونه من که با صورت خورد تو ماسه ها و نصف صورتش کبود شد و دماغش و دهنش پر ماسه شد چون عمق آب کم بود!! و کمی هم اشتباه از من بود که نباید اونجا پرتش می کردم

الان هم مامانش داره شایان رو می بره مرکز بهداشت تا آزمایش خون بده و مطمئن بشیم آلودگی نداره.

در آخر حرف اولم بگم که می خوام همه چی رو جور کنم تا با ماشین خودمون بریم سفر و فکر میکنم اول از کشورهای هم مرز خودمون شروع کنیم

و از امروز هم باید فکر یه آینده خوب باشم و چون کار دومم پریده باید بیشتر دقت کنم.

/ 0 نظر / 9 بازدید