عجب شطرنج بازی شده این شایان

یکشنبه دهم مهر

دیروز بعد از کلی اتفاقات تا اینجا خوب به سرعت خودمون رو به سرای محله رسوندیدم تا شایان خان به کلاس شطرنجش برسه و مامانی چونکه خسته بود با ماشین رفت خونه و من موندم تا کلاس شطرنج شایان تموم بشه.

 

دیروز شنبه دهم مهر شایان اولین شطرنج رسمی خودش رو به همراه دو تا کتاب اموزش و تمرین تحویل گرفت. بعد از کلاس رفتیم خونه و با ذوق مهره ها و حرکتشون رو توضیح داد و در مورد قرار گرفتن صفحه شطرنج هم میگفت خونه سفید سمت راست بازیکن! شاه سیاه تو خونه سفید شاه سفید تو خونه سیاه!

و وقتی من گفتم به این مهره (سرباز) چی میگن گفت: پیاده و حرکتش رو هم توضیح داد و جالب بود که حرکت رخ و فیل و اسب و وزیر و شاه رو هم می دونست.

آخر شب هم بعد از دیدن فیلم فست فایو چهار صفحه تمرین شطرنجی رو خیلی باحال حل کرد که شامل حرکت رخ و نحوه گرفتن مهره حریف و همچنین حرکت فیل و گرفتن مهره حریف بود.

فک کنم اگه همینطور ادامه بده بعد از دو ماه بتونه دایی هاش رو مات کنه!! البته در نظر دارم شایان رو به کلاس نقاشی و موسیقی وزبان هم بفرستم تا این استعداد و هوش خدادای رشد پیدا کنه

الان هم که من این ها رو می نویسم مامان خانومی داره کار اداریش رو پیگیری میکنه و امیدوارم که به لطف خدا موفق بشه و به یک کار خوب و با آرامش برسه.

بابا فردین

/ 1 نظر / 12 بازدید

[گل]